SPOTKANIE poświęcone życiu i twórczości STEFANA SEBYŁY, poety z grupy „Kwadryga”, oficera Wojska Polskiego, zamordowanego w 1940 r. w Charkowie, w którym udział wezmą: WŁADYSŁAW SZELĄG, ANNA NASIŁOWSKA, MACIEJ RAYZAACHER, 4 października 2022 (wtorek), godz. 18:00, Dom Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

NOWY CYKL: ŚRODOWISKO. Środowy wieczór to nowy termin w kalendarzu twórców i miłośników poezji. Dla nich Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich otwiera kameralną salę w Domu Literatury od strony ulicy Senatorskiej i rezerwuje ją na cotygodniowe Środowisko Poetyckie, czyli środowe spotkania z poetami i rozmowy o poezji – na początek z twórcami z kręgu Kolekcji Literackiej.
Cykl rozpocznie spotkanie z SYLWIĄ GIBASZEK, z którą rozmawiać będzie ANNA NASIŁOWSKA, 5 października 2022 (środa), godz. 18:00, Dom Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Więcej. Zachęcamy do aktywnego udziału.

Warsztaty literackie w ramach WARSZAWSKIEJ SZKOŁY PISANIA – STAJNI LITERACKIEJ SPP, 27 września 2022 (wtorek), godz. 16:00, Dom Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

BIESIADA LITERACKA, której gośćmi będą: PIOTR KITRASIEWICZ, MARIUSZ PILIS, DOROTA PONIŃSKA, 27 września 2022 (wtorek), godz. 18:30, Dom Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

SPOTKANIE z KONRADEM SUTARSKIM, poetą, prozaikiem, działaczem polonijnym na Węgrzech na temat: „Rola i zadania poety w XXI wieku”, 20 września 2022 (wtorek), godz. 18:00, Dom Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

W Roku Mirona Białoszewskiego na Mazowszu zapraszamy na koncert literacki
pt. „Miron Białoszewski na jazzowo”
w wykonaniu uznanej artystki – Sashy Strunin wraz z zespołem,
w którego składzie jest m.in. Paweł Pańta – zdobywca Nagrody Grammy.

Koncert odbędzie się w piątek, 9 września br. o godz.19:00 w Domu Literatury w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 87/89).

Wydarzenie swoimi patronatami honorowymi objęli
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik
oraz Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Aleksander Ferens.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej,
zaś partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać od wtorku (6 września br.)
w recepcji Domu Literatury, a także w siedzibie Urzędu Dzielnicy Śródmieście
m.st. Warszawy (ul. Nowogrodzka 43, parter).

Partner wydarzenia:

W najbliższą sobotę, 10 września 2022 odbędzie się pierwszy w jesiennej edycji „Baśniowych Poranków w Domu Literatury w Warszawie” spektakl dla dzieci pt. „Zaczarowany pierścień”. Wystąpi Teatr Echa. Serdecznie zapraszamy! WSTĘP WOLNY. Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.